eLamcafe Hoşgeldiniz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

eLamcafe Hoşgeldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Uy sevgili usagim, Allah'in selamı tabiidir

YazarMesaj
eLam
Genel SorumLu
 Genel SorumLu
eLam

Kadın Mesaj Sayısı : 190

Uy sevgili usagim, Allah'in selamı tabiidir Empty
MesajKonu: Uy sevgili usagim, Allah'in selamı tabiidir   Uy sevgili usagim, Allah'in selamı tabiidir Icon_minitimeC.tesi Mayıs 29, 2010 1:23 pm

Mektubumu cok yavas yaziyorumm, Cunku bilirim ,okuman zayiftir,cabuk okuyamazsin.
Benden sana sual edersen, Allahima bin sukur iyiyim,yeni bir is buldum. Emrimde 1500'e yakin adam var,
hepsi de sessiz sedasiz, kendi hallerinde.Ne is buldugumu sorarsan soyleyecegim patlama, mezarlik
bekcisi oldum.

Gectigimiz hafta buraya iki defa yagmur yagdi. Biri pazartesinden persembeye oburu de persembeden pazara.
Bacin Emine bir usak doguracak, daha erkek midir kiz midir belli degil, hacan o yuzden sana dayi mi oldun,
teyzemi oldun soyleyemiyorum.

Sana kotu bir havadisim var. Amcan Idris havasizliktan boguldu, oldu. Bilirsin rahmetlinin 9 tane usagi
vardi, daha fazla usak olmasin diye bir ilac bulmus,prezervatif midir, nedir, bakmis ki ustunde,sikica
kafana gecir, diye yazili, oyle yapmis, havasizliktan gitmis.

Kotu havadisler biter mi? Bahriyede askerlik yapan 10 usagu da kaybettik.Bindikleri denizalti bozulmus,
motoru durmus, inmis asagi, denizaltiyi itekleyip, motorunu calistirmak istemisler.
Temel amcan da dukkan acti, o da 30 a aldigini 25 e verir, surumden kazaniyormus oyle dedi.

Bizim koye findikcilarin Temel'i muhtar sectik, akillu usakta. Gecen gun hepimizu zelzeleye karsi asi
yaptirdi. Temel hem akillidir, hem de durusttur.
Gecenlerde bir taksinin soforu koye varmis, muhtari ariyor, meger yolda bir tavuk ezmis sahibini
sorarmis. Muhtar Temel tavuga bakmis, ha bu bizden degildir bizim koyde yassi tavuk yoktur demis.

Senin kucugun Ergin cok akilli usak cikti. Gecen gun tepeye varmis,elinde bir ip sallayip duruyor. Anan uy
usagum ne edersin orada demis.O da hava durumuna bakiyorum demis. Cektim onu aksam karsima, anlat
bakayim su hava durumu isini dedim.Anlatti, meger ip sallaninca havanin ruzgarli oldugunu; ip islaninca da
yagmur yagdigini anlarmis. Cok akilli usak vesselam.Sen o yasta boyle akilli degildin.

Senin gonderdigin resmi aldik, bir yaninda bir Alman herif bir yaninda bir Alman karisi var, ortada da sen.
Iyiki resmin arkasina ortadaki benim diye yazmissin yoksa tanimayacaktik.
Ya iste boyle usagim. Memleketten sana bol bol havadis.. Yeni havadis olursa yine yazarim.

Baki hudaya emanet ol.
Baban

NOT: Mektuba para koyacaktim, ama gec aklima geldi, zarfi kapatmisim..: )
Very Happy Very Happy

Uy sevgili usagim, Allah'in selamı tabiidir
1 sayfadaki 1 sayfası